Jak správně brousit odvětvovací nože?

Broušení odvětvovací nožů je nezbytným procesem pro zajištění účinného a přesného ořezávání. V následujícím blogu se budeme zabývat efektivním broušením nožů pomocí různých nástrojů a dodržováním hlavních zásad.

Fáze ostření:

  1. Kladívkování: Pomocí dvou kladívek vyhlaďte případné vrypy. Začněte jemným zatloukáním, aby se nože opět nabrousily. Snažte se, aby údery byly rovnoměrné, a vyhněte se přílišnému tlaku, který by mohl čepel deformovat.
  2. Broušení pomocí lamelového kotouče: V dalším kroku použijte k broušení lamelový kotouč. Opatrně veďte kotouč podél čepele a dbejte na rovnoměrné opotřebení čepele. Případně můžete použít ruční pilník, zejména pro jemné doladění břitů. Ujistěte se, že pilník má správnou tloušťku a kvalitu.

Většinu práce odvádějí horní odvětvovací nože, proto je třeba je častěji brousit. Ujistěte se, že úhel ostření je 36 stupňů. U spodních nožů není ostření obvykle nutné, ale případné odštěpky by se měly pravidelně odstraňovat broušením. Přitom se snažte nůž nepřehřívat a udržovat úhel náběhu 45 stupňů.

Doporučené hodnoty rovinnosti:

  • Strana ohraničení: Doporučené hodnoty: Udržujte rovinnost povrchu nože v rozmezí 0 až 2 mm.
  • Zadní strana: Rovinnost této strany by měla být mezi 0 a 3 mm.

TIPY:

  • Zabraňte přehřátí: Pokud používáte brusku, dávejte pozor, abyste nepřehřáli ostří nože. Maximální teplota by neměla překročit +200 °C.
  • Pravidelně kontrolujte ostří: Pravidelně kontrolujte stav ostří a zjišťujte případné odštípnutí nebo deformaci.

Broušení odvětvovací nožů je umění, které vyžaduje trpělivost a přesnost. Dodržováním výše uvedených tipů budete schopni udržovat své nože ve výborném stavu, což se projeví v efektivitě a bezpečnosti při práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *