Nůžky na živý plot od MenSe Oy

Společnost MenSe nabízí široký sortiment dílů pro lesní stroje, ale tentokrát bychom vám rádi představili téma vyžínačů.

Nůžky na živý plot jsou vyrobeny z oceli 500 HB odolné proti opotřebení, která se vyznačuje vysokou odolností, a pracují pohybem obou nožů vpřed a vzad. Tím se snižuje riziko ucpání a zastavení zařízení, a dokonce je možné řezat o něco větší kmeny. Další výhodou je tvar a tvarování nožů, které mají vliv na efektivní řezání. Pokud například narazíte na kámen, čepele se zaoblí, což však nemá vliv na efektivitu práce. Broušení je prakticky zbytečné, ale v případě potřeby lze tuto operaci provést ruční bruskou. Samozřejmě je také možné využít servis u společnosti Mense Oy a zakoupit náhradní čepele.

Nůžky na živý plot jsou vybaveny odolným a téměř bezúdržbovým motorem, který zaručuje vynikající provozní spolehlivost. Motor zajišťuje plynulý chod a vysokou řeznou sílu v celém rozsahu pohybu.

Pracovní záběr nůžky na živý plot je od 130 cm do 240 cm a průměr střihu je od 5 cm do 15 cm. Široký přesah stříhací hlavy a dobrá manévrovatelnost navíc umožňují přesné stříhání, čímž se zvyšuje produktivita a kvalita práce. Řezačky je možné používat i ve vertikální poloze.

Jedinou podmínkou pro použití tohoto zařízení je mít ve stroji hydraulický výložník.

Díky tomu se nůžky na živý plot používají jak pro městské, tak pro lesnické práce, např. pro stříhání živých plotů, ale také pro řezání keřů a silnějších větví podél lesních cest nebo ulic a selektivní prořezávání stromků v lesních školkách. Kromě toho je zařízení vhodné i pro práce pod vodou, např. prořezávání rákosu.

Jako zástupce značky MenSe vás zveme, abyste nás kontaktovali pro podrobnější informace, a doporučujeme vám nakupovat v našem internetovém obchodě.